Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims
LAKE BERRYESSA, CALIFORNIA 06/03/2018


********** AGE GROUP RESULTS LIST 1 MILE SWIM **************

Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



GIRLS AGE GROUP G1112 1 MILE SWIM

Place Name Kage Overallplace Club Bib # Time
1 Sara Kos 12 5 DART 25 24:34.15
2 Kyra Burns 12 8 RMAV 6 24:54.80
3 Applejean Gwinn 11 11 DART 17 26:26.25
4 Keelan Ritchie 11 15 AQUA 39 27:15.20
5 Sarah Becker 12 16 STAS 3 27:20.30
6 Adelia Biello 11 17 DART 4 27:21.85
7 Callie Drefs 12 22 WOOD 12 29:28.75
8 Megan Gawlick 12 23 WOOD 14 29:29.20
9 Katharine Morgan 12 38 DART 32 37:59.40
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



BOYS AGE GROUP B1112 1 MILE SWIM

Place Name Kage Overallplace Club Bib # Time
1 Avery Pellicano 11 9 AQUA 35 25:43.60
2 Mathew Tkachev 11 10 553 25:54.10
3 Evan Marczak 11 12 DART 30 26:53.70
4 Tristen Drake 12 32 RAM 11 32:21.55
5 Oliver Serrao 12 36 STAS 554 35:16.35
6 Ignacio Andrade 11 39 DART 564 38:25.00
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



GIRLS AGE GROUP G1314 1 MILE SWIM

Place Name Kage Overallplace Club Bib # Time
1 Kendall Lawrence 14 7 DART 28 24:47.80
2 Alli Kouba 14 14 NSS 26 27:13.45
3 Ella Komo 14 18 PASA 24 29:03.15
4 Meredith Garcia 13 19 STAS 13 29:07.50
5 Charlotte Gregson 13 20 STAS 15 29:11.10
6 Teaghan Brostrom 13 21 STAS 5 29:18.05
7 Ally Rudolph 13 24 PASA 40 30:04.30
8 Aria Paul 14 25 FOG 34 30:04.80
9 Emily Kansky 13 26 UNAT 23 30:06.25
10 Akiko Lewis 14 27 SRVL 29 30:23.50
11 Sophie Reed 14 35 38 33:45.00
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



BOYS AGE GROUP B1314 1 MILE SWIM

Place Name Kage Overallplace Club Bib # Time
1 Caden Drefs 14 4 WOOD 560 24:14.05
2 Timothy Tkachev 13 13 RMAV 45 27:09.65
3 Lachlan Ryan 13 29 NSA 42 31:40.85
4 Aiden McCormick 13 30 NSA 31 31:55.60
5 Joseph O'Shea 13 31 556 31:55.85
6 Kyle Bakewell 14 33 NSA 2 33:13.65
7 Sam Virkus 13 34 UNAT 46 33:21.95
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



GIRLS AGE GROUP G1518 1 MILE SWIM

Place Name Kage Overallplace Club Bib # Time
1 Lexi Rudolph 16 6 PASA 41 24:46.55
2 Lilyana Pascalau 15 28 RMAV 33 31:17.80
3 Blayney Adamson 16 37 UNAT 1 37:35.10
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



BOYS AGE GROUP B1518 1 MILE SWIM

Place Name Kage Overallplace Club Bib # Time
1 Lucas Walker 17 1 PASA 47 23:06.00
2 Nate Serrao 15 2 STAS 43 23:08.70
3 Anthony Krieter 15 3 WAVE 27 24:11.15
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F1824 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Tara Halsted 23 7 DAM 555 21:20.35
2 Breanna Schafer 23 35 VACA 431 24:54.25
3 Vivian Crow 21 57 DAM 144 26:10.65
4 Kelly Neal 21 88 DAM 357 27:51.55
5 Jordan Vermette 21 95 DAM 483 28:12.50
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M1824 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Joby Bernstein 23 6 TOC 85 21:06.40
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F2529 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Catherine Breed 25 3 TOC 100 20:53.45
2 Allison Arnold 26 8 TOC 64 21:30.65
3 Lindsay Gaudinier 29 25 WCM 202 24:06.25
4 Juliana Bremer 27 37 QSS 101 24:56.75
5 Alexa Danner 27 69 DAM 152 26:44.10
6 Devon England 26 72 DAM 182 26:51.75
7 Amanda Culpepper 29 77 DAM 147 27:13.85
8 Marisa Kendall 29 96 TEME 269 28:17.20
9 Brianna Baker 26 121 FDM 71 30:05.70
10 Heather Gordon 25 123 DAM 559 30:12.00
11 Madeline Gregory 27 141 SAC 214 31:46.05
12 Casey Citek 28 173 SRM 132 34:55.15
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M2529 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Bryan Offutt 26 4 TOC 366 20:58.60
2 Jan Stepinski 27 5 STAN 454 21:00.30
3 Mazen Aziz 28 9 TOC 70 21:46.90
4 Matthew Talmadge 29 20 TOC 465 23:57.95
5 Christophe Ferguson 28 43 TOC 188 25:14.20
6 Benjamin Hinshaw 27 62 TOC 236 26:19.95
7 Alexander Aguiar 29 174 TOC 570 34:59.65
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F3034 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Alexandra Lee 31 23 TSUN 289 24:02.70
2 Katherine Yang 32 40 ECAM 519 25:06.45
3 Stephanie McQuade 31 51 MAM 335 25:46.05
4 Shannon Hackett 32 70 TOC 220 26:46.45
5 Erika Hanson 31 98 TOC 226 28:19.10
6 Sarah Rich 32 127 SMST 411 30:17.25
7 Amanda Bratberg 33 150 FGMS 99 32:41.30
8 Marissa Jacobus 33 166 BHAM 248 33:58.90
9 Edith Hannigan 31 220 DAM 225 39:25.20
10 Koung Chaiyasane 34 251 MEMO 128 43:21.15
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M3034 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Chad La Tourette 30 1 TOC 279 20:10.50
2 Blake Wheale 32 15 TOC 502 23:44.55
3 Christophe Whaley 33 16 ECAM 501 23:48.95
4 David Law 33 45 MAM 286 25:34.85
5 Egan Gans 32 54 TOC 201 26:03.45
6 Vincent Accurso 34 59 TOC 51 26:14.05
7 Matt Susskind 32 101 OEVT 462 28:30.65
8 David Dralle 34 148 DAM 168 32:24.60
9 Benyam Alemayehu 34 221 SERC 58 39:34.35
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F3539 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Naoko Watanabe 36 41 TOC 496 25:11.70
2 Allison Athens 37 74 CALM 67 26:53.10
3 Sarah Groskopf 38 119 TVM 217 30:02.95
4 Katrina Stewart 39 129 TVM 456 30:27.20
5 Tunisia Batzer 35 131 VACA 79 30:43.80
6 Lis Dubois 38 165 CRUZ 169 33:41.75
7 Emilia Wisniewski 38 170 DAM 509 34:35.85
8 Jennifer Ramos 35 177 VACA 402 35:01.65
9 Renata Di Battista 38 224 OEVT 162 40:06.75
10 Natalie Schrik 38 260 TEME 434 46:18.55
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M3539 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Quinn Fitzgerald 35 11 TOC 193 23:07.05
2 Matt Roper 37 13 DAM 418 23:25.35
3 Craig Gawlick 37 46 UC38 203 25:37.75
4 Ryan Dunlap 36 53 MAM 171 26:02.30
5 Daniel Paglio 36 56 SERC 379 26:08.85
6 Owen Hardisty 38 67 UC38 229 26:39.05
7 Ignacio Castano-Agua 38 128 DAM 126 30:21.25
8 William Spurzem 35 147 UC38 449 32:22.15
9 Paul Philley 36 169 DAM 389 34:18.90
10 Paul Perrone 36 205 HTUB 385 37:54.55
11 McKenzie Abdon 37 236 OEVT 50 41:21.90
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F4044 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Zarrin Atkins 40 10 UC38 68 22:13.55
2 Eve Maidenberg 42 47 MAM 315 25:38.45
3 Michelle Rowe 41 76 TVM 423 27:00.00
4 Jocelyn Wiener 41 83 TEME 506 27:48.75
5 Angela Smith 44 90 SRVM 446 27:55.65
6 Joyce Leary 42 105 ARM 288 29:11.00
7 Sonja Van Dervelde 42 122 568 30:06.10
8 Danielle Lipski 43 124 ASCP 302 30:14.05
9 Bianca Vandervelden 42 125 567 30:16.00
10 Sarah Fergot 43 134 NUTS 187 30:50.90
11 Michelle Hladik 41 139 ARM 239 31:01.30
12 Sunne Clarke 44 159 MEMO 542 33:15.80
13 Colleen Darling 44 163 WCM 153 33:35.05
14 Aileen Mo 43 180 DAC 347 35:10.05
15 Bonnie Carpenter 40 181 OEVT 118 35:23.00
16 Anne Schonauer 42 196 TEME 433 36:49.85
17 Jennifer Uldricks 44 226 UC38 477 40:22.80
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M4044 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Trevor Gillis 43 2 LAMV 207 20:42.70
2 Kostas Sarrigeorgid 44 12 SUNY 429 23:24.40
3 Orin Bentley 41 55 TEME 83 26:08.25
4 Michael Villarreal 41 73 OEVT 487 26:51.75
5 Timothy Durbin 42 97 MEMO 172 28:18.90
6 Karim Al-Khafaji 41 130 STAN 59 30:36.70
7 Maurice Pitesky 44 206 DAM 393 37:55.70
8 Ido Zukerman 42 213 DAM 523 38:51.15
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F4549 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Cynthia Hertzer 49 66 CRUZ 234 26:33.20
2 Mary Greaves 46 86 DAC 536 27:50.65
3 Lisa Bertain 48 156 DAC 539 33:07.40
4 Patti Philpott 48 158 TCAM 390 33:13.90
5 Elva Diaz 48 160 DAM 163 33:23.45
6 Barbara Miltner 47 172 DAM 344 34:49.95
7 Lucrecia Ceruti 48 192 DAM 127 36:29.50
8 Beth Bourne 48 193 DAM 95 36:30.50
9 Michelle Lydon 49 198 VACA 311 37:00.55
10 Margot Hottmann 48 263 UC38 565 47:38.00
11 Amy McKay 48 271 551 55:42.50
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M4549 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Dean Atchison 47 21 MEMO 66 23:58.60
2 Kevin Jeffery 47 32 UC38 252 24:47.10
3 Casey Cheung 45 44 TSUN 130 25:29.55
4 Daniel Collazos 49 48 MEMO 547 25:39.35
5 James Banbury 49 85 UC38 73 27:50.15
6 Todd Virkus 47 93 ASCP 488 28:08.55
7 Kieron Leslie 47 111 TOC 294 29:24.75
8 Terry Crowley 47 112 WINE 145 29:35.00
9 Vance McCausland 48 135 ARM 327 30:54.80
10 Markus Eklund 48 138 OEVT 178 30:57.85
11 Jeff Brown 48 143 OEVT 106 31:59.75
12 Brendan Glackin 45 179 UC38 210 35:09.90
13 Albert Ryan 49 209 OEVT 427 38:20.45
14 Edward Harding 48 249 OEVT 228 43:15.65
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F5054 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Janice Curtin 51 28 SMST 148 24:24.55
2 Lynn Jolly 53 34 TOC 259 24:51.35
3 Laureen Welting 53 64 TOC 497 26:28.70
4 Terri Wyels 50 65 DAM 517 26:31.90
5 Stacey Ellison 53 87 NUTS 179 27:51.50
6 Cindi Connolly 54 94 FGMS 140 28:12.50
7 Jennifer Phalen 54 106 DAM 388 29:14.35
8 Rebecca Perry 54 137 MAM 386 30:56.75
9 Liz Sheridan 53 162 DAC 442 33:28.25
10 Josie Viscardi 54 184 NBA 489 35:45.65
11 Kimberley O'Keefe 53 197 MEMO 367 36:57.25
12 Karen Gray Geisler 52 200 PSK 205 37:07.65
13 Fiona Donald 53 212 UCSF 167 38:50.75
14 Julie Seabourne 54 216 OEVT 440 39:16.50
15 Kathy Viatella 52 248 DAM 485 43:07.15
16 Tia Woodward 53 257 UC38 513 44:32.85
17 Amy Samberg 54 266 DDSA 428 48:02.40
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M5054 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Todd Arris 53 17 TOC 62 23:53.55
2 Rick Hamilton 51 18 MAM 224 23:56.25
3 Kurt Oeler 52 19 TOC 365 23:57.35
4 Chris Bond 51 22 WCM 92 24:00.80
5 Michael De Boisblanc 50 24 WCM 537 24:04.60
6 Dino Pellicano 52 33 AQUM 383 24:48.90
7 Perry Klebahn 52 49 TOC 274 25:41.35
8 Chris Barta 52 58 TEME 78 26:12.80
9 Jeffrey Kreutzen 51 103 UC38 550 28:37.75
10 Joe Davis 54 107 ARM 155 29:16.20
11 Dennis Ehrenberger 54 153 CCA 175 32:45.85
12 Mike Anderson 53 183 DAM 552 35:36.30
13 Peter Jauch 54 185 LVM 251 35:52.50
14 Kurt Austin 52 187 DAM 69 35:58.85
15 George Feely 54 210 SERC 185 38:24.85
16 Robert Lawrence 50 218 UC38 287 39:22.05
17 John Griffiths 52 223 NBA 216 39:52.80
18 Brad Harding 50 241 OEVT 227 41:33.20
19 Padraig Stack 54 255 OEVT 450 44:19.90
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F5559 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Kimberly Elsbach 55 26 DAM 180 24:09.80
2 Robynn Masters 59 30 OEVT 319 24:28.65
3 Marguretie Meyer 59 52 TOC 558 25:50.45
4 Merrie Walts 58 75 SRM 495 26:55.35
5 Suzanne Zebedee 57 79 MELO 522 27:24.05
6 Christine Dillon 57 80 NBA 165 27:41.85
7 Martha Joyce 58 82 TAM 262 27:45.85
8 Elizabeth Tiedemann 55 89 ARM 469 27:52.00
9 Jane Russell 55 91 DAM 426 27:58.60
10 Nancy Wright 57 100 DAM 516 28:27.15
11 Paula James 59 115 ARM 249 29:46.35
12 Patricia Price 56 120 DAM 398 30:03.55
13 Rose Cholewinski 56 133 DAM 524 30:47.65
14 Catherine Taylor 55 145 WCM 466 32:16.15
15 Laura Anderson 55 146 DAM 61 32:19.70
16 Linda Casillas 56 175 DAM 125 35:00.15
17 Julia Fornage 57 195 PSK 195 36:47.75
18 Felicia Adler 56 202 WCM 53 37:23.00
19 Teresa Focha 57 207 MAAC 194 37:57.65
20 Melanie Bowden 55 211 DAM 96 38:44.05
21 Susan Mencarini 55 214 UC38 340 39:09.70
22 Lynn Forsey 56 215 NUTS 196 39:14.75
23 Susan Aitkens 59 217 DAC 55 39:17.15
24 Margaret Ramos 56 227 DAC 403 40:24.90
25 Lesa Ross 56 234 UC38 421 41:21.05
26 Anna Nobel 57 244 OEVT 363 41:53.20
27 Ines Ferreira 59 259 DAM 189 45:37.55
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M5559 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Mike Carr 58 31 SRM 119 24:46.45
2 Mark Woollgar 57 36 UC38 514 24:56.25
3 Jon Boone 55 38 WCM 538 24:57.75
4 Bill Mc Cracken 57 42 TVM 323 25:12.60
5 Lance Halsted 59 61 DAM 222 26:18.00
6 Vince Piatt 55 71 WCM 391 26:48.50
7 Richard Vasquez 55 78 UC38 482 27:16.90
8 Scott Wieking 59 84 DAM 505 27:49.60
9 Jay Stanton 59 110 MVM 453 29:24.10
10 Eric Deam 59 113 CALM 158 29:38.00
11 John Ensch 56 142 CCA 183 31:57.30
12 Paul Moylan 56 154 DAM 352 33:00.85
13 Daven Gee 57 161 UC38 204 33:23.75
14 Marcos Gaglianone 57 186 UC38 199 35:56.90
15 John Debenedetti 56 201 TOC 159 37:16.50
16 Raymond McKendall 58 203 UC08 331 37:38.80
17 Bart Mehlhop 58 229 OEVT 563 40:28.75
18 Chris Bond 59 238 OEVT 91 41:23.40
19 Laurent Boucher 56 250 NUTS 94 43:21.00
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F6064 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Nay Albertson 64 81 WCM 57 27:43.05
2 Phyllis Quinn 63 92 TOC 401 28:04.50
3 Lindabeth Schmucker 62 104 DAM 432 28:47.35
4 Jessie Hickel 60 118 TAM 529 29:57.85
5 Judy Eisenman 64 126 TAM 176 30:16.60
6 Pamela Newacheck 63 144 WCM 359 32:03.75
7 Dara Jwaideh 63 149 DAM 265 32:37.25
8 Marcia Benjamin 62 168 MEMO 82 34:01.45
9 Catherine Scarr 61 176 DAM 430 35:01.15
10 Julie Meis 61 178 WCM 339 35:03.90
11 Karen Olson 63 182 DAM 370 35:25.00
12 Gina O'Mara 60 189 DAM 371 36:05.05
13 Donna Rivers 63 191 UC38 416 36:16.05
14 Judy McDonald 61 199 DAM 328 37:05.30
15 Marcia Dellwo 60 230 RAMS 161 40:30.40
16 Lynn Yamashita 62 233 CALM 518 40:59.00
17 Deanna Johnson 62 240 DAM 255 41:31.85
18 Kildine Harms 64 242 WCM 230 41:34.60
19 Barbara Brydon 64 265 EDHS 107 47:46.50
20 Sheila Orourke 62 267 DAM 373 48:11.20
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M6064 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Sandy Mac Donald 63 14 SMST 313 23:29.05
2 Steve Cutting 61 27 MAM 149 24:13.55
3 Peter Guadagni 63 39 WCM 218 24:59.40
4 Daniel Bridges 64 50 WCM 569 25:45.85
5 John Dickey 63 60 DAM 164 26:15.50
6 John Jeha 60 63 SRVM 253 26:26.60
7 Tom Elson 64 99 UC38 181 28:24.95
8 Robert Knell 60 102 TVM 532 28:36.85
9 David Stewart 60 109 VACA 455 29:22.05
10 David Woodruff 62 132 DAM 512 30:45.50
11 Eric Hektner 60 136 TVM 232 30:55.80
12 Douglas Taylor 60 157 DAM 467 33:13.80
13 Mark Susskind 62 164 OEVT 461 33:36.25
14 Peter Tsugawa 60 204 MEMO 475 37:41.25
15 Scott Spiker 61 208 SMAC 448 38:17.90
16 Rick Newacheck 64 219 UC38 360 39:23.40
17 Michael Joyce 62 222 TAM 263 39:50.95
18 John Yoder 63 243 DAM 521 41:36.60
19 Richard Stanfield 61 253 SON 451 43:50.05
20 Ken Hitchner 64 254 NUTS 238 43:57.95
21 Thomas Burke 61 256 UC38 110 44:21.15
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F6569 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Laura Val 67 29 TAM 480 24:25.60
2 Sally Guthrie 68 108 SMST 219 29:16.40
3 Margie Villarreal 65 171 PRES 486 34:46.75
4 Patricia Banks 66 228 SERC 74 40:28.45
5 Lyra Halprin 67 231 DAM 221 40:33.30
6 Katy Lantz 65 245 DAM 282 41:54.65
7 Valerie Armento 67 247 UC38 63 43:03.85
8 Phyllis Jeroslow 67 264 NUTS 254 47:40.80
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M6569 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Stephen Small 66 140 MEMO 445 31:09.25
2 Jose Carranza 65 151 OEVT 120 32:43.65
3 Dan Winterrowd 68 152 SMST 508 32:45.00
4 Paul Stock 65 155 EDHS 457 33:02.80
5 Greg Jacobus 67 190 TCAM 247 36:14.50
6 William Hewes 65 246 544 42:28.05
7 James Ernest 66 261 OEVT 184 47:20.20
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F7074 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Annette Coholan 70 188 RHMS 137 36:03.00
2 Linda Williams 72 239 CALM 507 41:27.20
3 Diane Lardelli 74 252 DAM 562 43:28.25
4 Marjorie Feller 71 258 TUTE 186 45:03.10
5 Peggy Reedy 72 269 DAM 406 54:27.15
6 Cynthia Barnard 70 273 NBA 75 1:12:23.55
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M7074 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Edward Rudloff 71 68 TOC 424 26:43.30
2 Thomas Knopf 71 114 TOC 275 29:43.25
3 Andrew McPherson 71 116 DAM 333 29:49.20
4 Brett Stone 70 167 DAM 458 33:59.60
5 Martin Mann 71 225 UC38 317 40:13.40
6 William Tucker 70 268 NBA 243 52:51.10
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F7579 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Glenda Carroll 75 232 TAM 121 40:34.30
2 Leslie Westergaard 75 237 DAM 499 41:22.35
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M7579 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Richard Burns 75 117 TAM 111 29:52.10
2 Ralph Brott 79 194 UCSF 105 36:40.10
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



FEMALE AGE GROUP F8084 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Susan Munn 80 262 DAM 354 47:33.85
2 Barbara Robben 84 272 MEMO 417 58:24.75
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



MALE AGE GROUP M8084 1 MILE SWIM

Place Name Age Overallplace Club Bib # Time
1 Mike Laramie 82 235 SERC 283 41:21.15
2 David Gilmer 81 270 DAM 208 55:13.00
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



********** FEMALE OVERALL USAS 1 MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ***********

Place Name Kage Club Bib# Time
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



********** MALE OVERALL USAS 1 MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ***********

Place Name Kage Club Bib# Time
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



********** FEMALE OVERALL MASTERS 1 MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ***********

Place Name Age Club Bib# Time
1 Haley Read 27 TOC 405 25:09.15
2 Jovel Queirolo 26 TEME 400 25:18.40
3 Jayne Riley 55 SRVM 414 25:34.80
4 Haley Utley 23 PCCM 479 27:37.45
5 Kimberly Stone 49 ARM 459 32:22.25
6 Nora Degaa 60 OEVT 160 32:31.30
7 Jodie Stroeve 20 DAM 460 32:47.70
8 Patti Sears 64 UC38 441 33:04.15
9 Becky Mose 52 SRVM 350 33:20.75
10 Aki Lewis 48 SRVM 295 34:04.05
11 Lesley Hamilton 31 OEVT 223 35:11.05
12 Sara Urch 39 OREG 478 36:37.65
13 Jane Sykes 47 DAM 464 40:09.55
14 Lili Lillie 44 OEVT 566 41:47.10
15 Jacklyn Litman 68 UCSF 303 42:20.05
16 Barbara McQuinn 62 TEME 336 45:08.80
17 Mickie Calkins 58 UC38 116 49:24.75
Davis Aquatic Masters Lake Berryessa Open Water Swims



********** MALE OVERALL MASTERS 1 MILE WETSUIT/CAT 2 SUIT RESULTS ***********

Place Name Age Club Bib# Time
1 Jim Budde 73 020 557 25:40.50
2 Courtney Porter 61 UC38 395 29:45.50
3 Wayne Best 50 TAM 87 30:16.15
4 Jay Bedsworth 54 SRVM 81 33:43.85
5 Gary Domer 61 TNS 166 34:24.15
6 Bret McMillan 51 MVM 332 39:42.10
7 Alan McCarthy 57 OEVT 326 44:08.05
8 Nagarathna Muthusamy 28 UC38 355 45:59.85
9 Brian Lillie 53 UC38 297 47:28.10
10 Manny Ocano 61 MVM 364 48:20.40